Наші об'єкти
  • ТРЦ “Космополіт”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

Висота парапета плоскої покрівлі

При будівництві будинків високої поверховості робота з покрівлею передбачає дотримання багатьох технічних вимог. Серед них – влаштування парапету, що виконує захисні і декоративні функції. Зведення огороджувальної конструкції відрізняється декількома правилами, що стосуються їх висоти, ширини і особливостей установки.

Навіщо потрібен парапет на плоскій покрівлі

Плоскі покрівлі відрізняються простотою монтажу, але вимагають забезпечення безпеки людей та захисту від проявів погодних явищ. У багатьох будинках парапет на даху виступає також декоративним елементом, доповнюючи загальний стиль фасаду.

Його параметри залежать від особливостей і призначення поверхні. При облаштуванні оглядової зони необхідна установка не тільки загородження, але і додаткових поручнів. За умови експлуатації будівлі плоска покрівля без парапету не допускається будівельними нормами – при цьому розміри бар’єру суворо регламентуються відповідними БНіПами в залежності від типу споруди.

Яка повинна бути висота парапету на плоскій покрівлі

Стосовно неексплуатованої покрівлі вимог до обов’язкового спорудження захисної конструкції немає. Всі дії по обслуговуванню будівлі і ремонту можуть проводитися із застосуванням відповідної страховки. Але зведення загородження може здійснюватися за бажанням забудовника, якщо він передбачив його наявність в проекті.

Однак при висоті будівлі з не експлуатованим дахом понад 10 метрів будівельні норми передбачають монтаж плоскої покрівлі з обов’язковою присутністю загороджувального бар’єру. В цьому випадку висота парапету плоскої покрівлі повинна становити 45-50 сантиметрів і супроводжуватися влаштуванням гідроізоляційного шару з подальшим закладенням швів.

Експлуатовані дахи передбачають захисні перепони з установкою їх по всьому периметру з метою недопущення випадкового падіння людей. Згідно БНіП, їх висота в даних будівлях становить від 1,2 метра – саме такий розмір парапету плоскої покрівлі вважається безпечним для перебування людини на даху. Елемент по проекту вважається продовженням стіни будівлі, тому ширина бар’єру повинна їй відповідати – мінімальний розмір ширини стіни становить не менше 50 см.

Багато кафе і ресторанів використовують квадратні метри поверхні під відкритим небом для розміщення на ній зон відпочинку. Надмірно громіздкі конструкції не схвалюються комерційними закладами – вони погіршують огляд і загальний зовнішній вигляд майданчика. Ситуація дозволяється установкою монолітного бордюру до 0,5 метра, до якого кріпляться металеві конструкції з горизонтальними стрижнями.

Захисні елементи можуть виконуватися з різних матеріалів – цегли, металу, бетону або залізобетону. Серед різновидів виділяють плоскі і двосхилі варіанти, складні і фігурні споруди.

Монтаж парапету на даху

Всі операції на зовнішній поверхні будинків виконуються професійними покрівельниками, що володіють спеціальними дозволами і використовують страхування. По закінченню робіт необхідно зробити вузол парапету плоскої покрівлі, що забезпечує герметичне примикання покриття до бордюру.

Герметизація вузла виконується наступними способами:

  • Поверх парапету – гідроізоляція заводиться на огорожу, приклеюється бітумною мастикою до стіни, зверху споруджується сталевий захисний козирок;
  • У канавку – під час кладки загородження залишається канавка, в неї простягають покрівельний матеріал, притискають металевою планкою і стягують саморізами з подальшим нанесенням гідроізоляційного шару.

Спосіб влаштування вузла вибирається, виходячи з висоти захисного елемента. Якщо він не перевищує 50 см, норми вимагають наявності козирка. Бордюри понад 50 см допускають спосіб закладу покрівельного матеріалу в канавку. В обох випадках важливо забезпечити герметичність стику – в іншому випадку, ці ділянки будуть піддаватися протіканням і зношуванням матеріалу. Тому кут, що утворюється часто додатково захищається клином з бетону або використовуваного виду покриття.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: