Демонтаж м'якої покрівлі
Жодний дах не буде стояти вічно, рано чи пізно його доводиться анулювати. Апріорі покрівельні роботи необхідні при знесенні зношеної будівлі або в період капітального ремонту, коли потрібна повна заміна всіх покриттів.
На перший погляд зняти старий матеріал не так складно, але це ілюзія. Подібне розбирання вимагає акуратності, знань і терпіння. Здійснюють його в кілька етапів. Для кожного типу покриття розроблена своя технологія.
Технологія демонтажу м’якої покрівлі
Технологічно демонтаж рулонної покрівлі – процес складний. Це обумовлено тим, що з плином часу рулонне покриття стає суцільним монолітом. На практиці покрівельники використовують два різних інструмента:
- Покрівельний молоток, він ефективно видаляє полотно, коли його товщина перевищує 3 см, іноді замість молотка використовують просту сокиру. За допомогою цього інструменту старий матеріал розрубують на квадрати і утилізують.
- Штроборіз — спеціальний інструмент, призначений для зняття тонкого полотна, товщиною до 3 см. Штроборізом вирізають смуги, які легше утилізувати.
Робочий процес ділиться на етапи, які змінюють одне одного в чіткій послідовності:
- Звільняють поверхню від антен, електроприладів і димових труб;
- Знімають додаткові елементи: софіти, планки, конькові профілі;
- Приступають до видалення покрівлі, починаючи від коника;
- Демонтують термо- і гідроізоляцію;
- Якщо є необхідність, знімають кроквяну ферму.
Існують додаткові нюанси, але вони індивідуальні в кожному випадку. Демонтажні роботи можна виконати самостійно, але через складність процесу видалення або ремонт м’якої покрівлі краще довірити професійним майстрам. Вартість такої роботи досить висока, але вона повністю себе виправдовує. Покрівельник виконає все швидко і з мінімальними витратами.
Від чого залежить ціна демонтажу м’якої покрівлі
Кошторис складають безпосередньо перед початком робочого процесу. Вартість демонтажу м’якої покрівлі формується на основі головних складових:
- Загальна площа — при демонтажі покрівлі розраховують ціну за м2;
- Стан старого матеріалу;
- Рівень складності.
При виконанні робіт враховують погодні умови. Небажано приступати до демонтажу в спеку, оскільки бітум, який входить до складу, при температурі вище 20 ° С починає плавитися, що викликає певні складнощі.