Наші об'єкти
  • ТРЦ “Космополіт”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

Чим загрожує неправильна гідроізоляція фундаменту і підвалу!

При зведенні будинку дуже важливо грамотно виконати всі роботи від «а» до «я»: від закладення фундаменту до влаштування покрівлі. Дрібниць у будівництві не буває, незнання або ігнорування умов, нехай і незначних, може обернутися великими неприємностями по закінченні будівництва.

Особливо це стосується початкових дій – зі створення та облаштування фундаменту. Тут необхідно дуже ретельно дотримуватися всіх вимог, серед яких особливої ​​уваги заслуговують правила гідроізоляційних робіт.

Професійно виконаний захист фундаменту від вологи буде сприяти тривалому функціонуванню будинку. Навпаки, огріхи недосвідчених працівників в цій справі здатні привести до плачевних результатів, виправляти які і нелегко, і недешево. Тому непогано мати уявлення, чого не можна допускати в процесі робіт з фундаментом.

Отже, яких ж помилок слід уникати в цій справі?

Гідроізоляція горизонтальна: промахи монтажу

Для того щоб надійно захистити фундамент від вологи, за правилами після трамбовки землі на дно викопаної ями викладають дренаж (пісок, гравій). Шар його залежить від ряду факторів, як, наприклад, параметри фундаменту, властивості ґрунту, вплив навантажень. Що буде, якщо проігнорувати вимогу щодо дренажної відсипки?

Якщо дану відсипку не зробити, то низ бетонної основи обов’язково буде руйнуватися через згубну дію ґрунтових вод. В такому випадку ніякі допоміжні способи гідроізоляції фундаменту не зможуть повністю захистити від вологи будову. Тому дане правило – щодо забезпечення належного дренажного шару на дні котловану – треба дотримуватися неухильно.

Розберемо подальші дії. На шар дренажу кладуть спеціальні рулонні (виготовлені на основі бітуму) вологозахисні матеріали або мембрану. Такий гідроізоляційний бар’єр в результаті укладання фундаменту буде відчувати великі навантаження.

Якщо ж знехтувати технологіями, не закріпити ефективно вологозахисний бар’єр або допустити недостатній нахлест, то з’являться щілини. Якщо не застосувати укладку геотканини, – утвориться пошкодження матеріалу… Несприятливі наслідки цього очевидні.

Гідроізоляція вертикальна: підбір матеріалу

Трапляється ряд помилок і при захисті бічних сторін фундаменту. Це стосується в основному неправильного вибору матеріалів.

Взагалі існує велика різноманітність будматеріалів, і захистити від вологи з боків фундамент при правильному їх виборі просто. Тут збити з пантелику може бажання заощадити, тоді використовуються невідповідні для вертикальних вологозахищених робіт матеріали (наприклад, на базі картону).

Так ось, якщо поскупитися і спробувати заощадити кошти в цій частині робіт, то років через два такий вологозахисний бар’єр перестане відповідати своїм вимогам. На монтаж знову доведеться витрачати фінанси, до того ж це будуть чималі гроші! Тобто тут підходить прислів’я про скупого, який платить двічі.

Що ж радять застосовувати професіонали для вертикального гідрозахисту:

  1. Так звану проникаючу гідроізоляцію. Пори бетонної основи будуть «запечатані» та не пропускатимуть вологу.
  2. Обмазувальну гідроізоляцію. Це розчини, мастики, який характеризується легкістю застосування і надійним вологозахисним ефектом.
  3. Зручні в укладанні, виконані на базі поліестеру, склополотна, скловолокна рулонні матеріали. Термін їх служби – від десяти до двадцяти п’яти років.

Треба пам’ятати про необхідність якісної підготовки фундаменту перед початком робіт з гідроізоляції. Сюди входять його очищення, знежирення, нанесення спеціальної грунтовки (праймера) для хорошого зчеплення з рулонними матеріалами. Крім того, вологозахисний шар повинен бути вище рівня ґрунту (від двадцяти до тридцяти сантиметрів); шви і стики (як легко вразливі місця) необхідно захистити від вологи дуже ретельно.

Внутрішня гідроізоляція: декілька нюансів

Існує думка, що помилки зовнішньої ізоляції можна виправити шляхом облаштування внутрішнього вологозахисту. Але і тут можна очікувати на несподіванки:

  1. Не можна застосовувати бітумні рулонні матеріали: через певний час вони відшаровуються через тиск вологи на них зсередини. Рекомендуються полімерцементні склади.
  2. При високо відповідних ґрунтових водах слід виконати навколо будови монтаж кільцевого дренажу (крім внутрішнього вологозахисту).
  3. Рекомендується проводити роботи в теплий сезон з мінімально можливою кількістю опадів. Потрібно забезпечити достатню вентиляцію підвалу, приготувати поверхню для гідрозахисту спеціальним складом.

Виконати всі роботи якісно та з гарантією допоможуть досвідчені фахівці.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: