Важливість правильного влаштування вузлів покрівлі
З урахуванням відмінних рис конструкцій і встановленого обладнання на даху, можна дати оцінку і складності проведення покрівельних робіт з урахуванням кількості і конфігурацій, так званих примикань. Дані ділянки завжди є фактором ризику утворення протікання, оскільки в таких місцях відсутнє монолітне покриття.
Сюди відносяться:
- Ділянки, які стикаються зі стінами, вентиляційними ходами, трубами, конструкцією фасаду або іншими елементами споруди;
- Ділянки контакту встановленого на даху устаткування, до яких можна віднести антени, котельні або інші технічні приміщення і прилади.
Знаючи це, таким місцям приділяється підвищена увага, щоб не звести нанівець усю працю.
Важливість дотримання технологічних норм і правил
Покрівля – елемент будівлі, що дозволяє зберегти тепло, захистити від негоди і створити комфортний мікроклімат для людей.
З огляду на високу текучість вологи, здатність її проникати в самі мікроскопічні пустоти, не варто забувати, що у всіх місцях примикання потрібно забезпечувати герметичність. Варто сказати, що в ідеалі ці роботи продумуються на етапі складання проектної документації.
У разі, коли будівля споруджується з цегли, в процесі її кладки роблять невеликий козирок шириною в половину цегли, призначення якого – захист місця стику між матеріалом покрівлі та стінами. Це не єдиний вихід з положення, тому можна і навпаки – залишати виїмку для закладання туди покрівельного матеріалу.
Однак який би метод ви не вибрали, метод герметизації стиків і примикань повинні продумувати з самого початку будівництва.
Примикання до стін
Технологічний процес завжди залежить від матеріалу для запланованої покрівлі. Якщо вибір зупинився на рулонних матеріалах, існує кілька типів технологій, які мають, як значні, так і незначні відмінності. Проте, під час проведення робіт обов’язково потрібно стежити за тим, щоб в місцях ризику не утворювалися впадини або інші нерівності, де теоретично може зібратися вода.
Примикання до димоходів та схожих конструкцій
Процес схожий на описаний вище, але в даному випадку є температурні особливості, з якими доводиться стикатися в процесі експлуатації труб. Також важливе значення має форма і використовуваний матеріал самої покрівлі.
У разі використання металочерепиці або іншого матеріалу, ділянки примикань обладнуються металевим фартухом, розташованим навколо гарячої труби. Щоб монтувати його, в процесі кладки безпосередньо труби роблять виступ в половину цегли. Такий простий прийом дозволить не допустити просочування опадів у верхній відділ зовнішнього фартуха.
Які можна зробити висновки:
- Ретельне і професійне облаштування місць примикань – гарантія довговічності і цілісності покрівельного покриття;
- Робота по гідроізоляції примикання повинна проводитися на стадії розробки проектної документації;
- Примикання до стін ділять на бічні і верхні;
- Тип покрівельного покриття є визначальним фактором вибору способу герметизації;
- Місця примикань до димоходів обробляються з урахуванням високих температур;
- Високотехнологічні сучасні матеріали значно спрощують процес герметизації.