Пароізоляції плоских покрівель: матеріали, способи
Проведення пароізоляції при покрівельних роботах виконують для захисту від проникнення пари води, що піднімається. У пароізоляції плоских покрівель існує специфіка: при їх незначному ухилі не радять використовувати верхні паропроникні гідроізолятори.
Матеріали для пароізоляції плоских дахів
Вологість в житлі, що утворюється при готуванні, пранні, користуванні душем, диханні, піднімаючись, потрапляє в утеплювач. Тут пара конденсується, зволожуючи пористу сировину. Наслідком стає втрата ізоляційних характеристик. У холодні періоди постійне замерзання і відтаювання викликає руйнування, істотно скорочуючи термін придатності. Щоб захистити від вологи, влаштовується пароізоляція покрівлі.
Вона прикріплюється зсередини між стелею і утеплювачем. Матеріали для запобігання від пара беруться різні за складом, товщиною, вартістю, здатністю контролювати паровідведення.
Про поліетилен, пергамін, руберойд
Це дешеві матеріали, їх рекомендовано укладати лише на нежитлових будівлях таких, як гаражі, лазні, госпбудівлі. Настил герметичний, схильний до швидкого зносу. Якщо є мета заощадити і скористатися ПЕ або руберойдом, добре б влаштувати потужну вентиляцію, щоб уникнути скупчування вогкості, цвілевих утворень, корозії металів.
Про паробар’єри
Це пароізоляційна плівка для покрівлі, на яку додатково нанесена целюлоза або віскоза для поглинання випарів, щоб не пропускати їх в термоізолятор. Конденсат, що накопився поступово випаровується з паробар’єра.
Про дифузійні мембрани
Це продукт останніх поколінь з особливістю, яка не заважає проходженню повітря, але перегороджує дорогу пару: воронки, що утворюють структуру дифузорів, спрямовані вузькою частиною всередину — це затримує вологу.
Про бітумні мембрани
Пароізоляцію плоского бетонного даху рекомендується організовувати бітумом, шляхом наплавлення. Речовина гнучка, вміє відновлюватися при зламі або прогині, володіє непроникністю, в тому числі в місцях з’єднань, не пошкоджується через нерівності в бетоні.
Про плівки, які вміють відображати
Все ширше починають застосовуватися не перфоровані пароізолюючі полотнища, в основі яких армована полімерна тканина, ламінована з двох сторін і фольгована алюмінієм. Фольга виступає відбивачем тепла, захищає від перегріву, УФ-променів, надає властивості паро- і шумоізоляції. Кріплення роблять на утеплювач з дотриманням 4-6 см простору до внутрішньої поверхні для вентилювання.
Технологія пароізоляції плоскої покрівлі
Пароізоляція для плоскої покрівлі проводиться при облаштуванні покрівельного пирога після організації теплоізоляції:
- При натягуванні рулонної ізоляції не допускати провисань;
- Паробар’єр монтують шорсткою стороною до кімнати;
- Двосторонні мембрани встановлюють як завгодно, а у односторонніх написи виробників направляють вгору;
- Полотно кріпиться будівельним степлером або спеціальними оцинкованими цвяхами з рівним капелюшком;
- Укладання полотен проводять з нахлестом, перекриваючи попереднє на 10 см і склеюючи липкою стрічкою;
- Слід добре проклеювати прилягання до виступів антенних стійок, димоходів, вікон мансард, вентиляційних каналів;
- Уклавши полотна на лаги, прикріплюють горизонтальні бруски через кожні 0,5 м для фіксації і збереження повітряної подушки між внутрішнім шаром покрівлі і плівкою.
Монтаж пароізоляції покрівлі — необхідний елемент при влаштуванні покрівель плоского типу. Він послужить створенню здорового мікроклімату в приміщенні і довгостроковій службі всього даху. Вибираючи пароізоляцію, важливо враховувати не тільки, яка ціна за м2, але і ізолюючі властивості та інші параметри. Вибравши відповідний ізолятор, треба правильно змонтувати його, щоб забезпечити максимальну ефективність, якість і довговічність.