Методи утеплення покрівлі
Час від часу кожен власник приватного будинку стикається з необхідністю утеплення даху свого будинку, прибудови, гаража або сарая. Ринок будівельних матеріалів сьогодні пропонує безліч всіляких матеріалів утеплювачів, різної якості, форм-фактора та іншого. Але як підійти до вибору? Що краще для вашого варіанту даху? Постараємося в цій статті відповісти на ці, а також і на інші питання, що виникають під час підготовки до утеплення даху будинку.
Види утеплювачів
Всі типи утеплювачів можна умовно розділити на дві групи: на мінеральній основі і синтетичній. Кожна група має як свої переваги, так і недоліки, на яких ми зупинимося докладніше.
Найбільшою популярністю сьогодні користуються такі типи утеплювального матеріалу:
- мінеральна вата;
- пінопласт;
- пінополістирол;
- піноскло;
- пінобетон;
- сипучі утеплювачі.
Далі ми докладно розглянемо особливості кожного виду утеплювача, щоб можна було отримати повне уявлення про те, який саме вид матеріалу підійде саме у вашому випадку.
Мінеральна вата
Виробники представляють базальтові і скляні типи мінеральної вати. Базальтова вата містить в своєму складі крихти гірських порід, що позитивно позначається на показнику вологостійкості. Скловата містить скляний бій, що впливає на пружність, а також вогнестійкість. Скловата може витримувати температуру до 40° С.
До основних переваг мінеральної вати можна віднести чудові теплоізоляційні показники, екологічність і відносно невисоку вартість. З недоліків можна відзначити той факт, що для якісної укладки мінеральної вати її шар повинен бути не менше 25 см. Це призводить до того, що скорочується корисний об’єм горищного простору. Ще один недолік – це негативний вплив мінеральної пилу на шкіру і органи дихання.
Щоб якісно укласти мінеральну вату необхідно обмотувати нею всі конструкційні частини даху, а також укладати мінеральну вату між кроквами. Зверху на покладену мінеральну вату покласти пароізоляцію.
Пінопласт і пінополістирол
Даний утеплювальний матеріал виготовляється зі спіненого полісірола і подається у вигляді плит. У склад цього легкозаймистого матеріала включають спеціальні добавки, які
зупиняють горіння. До переваг можна віднести відмінну стійкість до гниття, малу вагу і низький рівень теплопровідності. Недоліки – низький рівень звукоізоляції, крихкість, що в разі утеплення даху є значним мінусом.
Є й інший різновид полістиролу – напилюваний. За допомогою пристрою розпилюють по всій оброблюваній поверхні. Такий спосіб нанесення дозволяє заповнити всі щілини і нерівності. Для монтажу цей тип утеплювача вважається найзручнішим.
Піноскло
Силікатне скло нагрівають до 1000 градусів, через що воно піниться. Надалі з цього матеріалу виготовляють плити, блоки і використовують їх для утеплення. Головна особливість цього матеріалу – це здатність витримувати великі температури до 500 градусів. Також він екологічний і нешкідливий для людини.
З головних переваг – високий рівень міцності, не має усадки. Цей матеріал не горить у вогні, відмінно протистоїть різним корозійним впливам. Крім того, тут не селяться ніякі бактерії і грибки. Також відзначимо зручний монтаж.
Пінобетон
Піноблоки, які вже знайомі багатьом будівельникам в нашій країні, виготовляються саме з цього чудового матеріалу. Основні переваги цього матеріалу – легкість, міцність, довговічність. Також серед переваг пінобетону – відмінна теплоізоляція і звукоізоляція.
Сипучі утеплювачі
У цю категорію відносимо керамзит, стружку і подібні матеріали. Ці кошти мають багато негативних процесів: вогкість, грибки, надмірну вагу, а також неможливість використовуватись в мансардних дахах.
Важливо пам’ятати, що, не дивлячись на те який саме тип ізоляції ви використовуєте, обов’язково на перекриття укладіть пароізоляцію. Таким чином ви уникнете протікання стель, коли навесні буде виникати конденсат.