Наші об'єкти
  • ТРЦ “Космополіт”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

На зміну старому горищу прийшля плоска покрівля

Милі картинки двосхилих сільських дахів сьогодні замінили сучасні великі і малі будинки з затишними житловими мансардами. Загадкове “бабусин горище” з далекого дитинства втратило актуальність і привабливість нашого дитинства. Ми всі радіємо прогресу, але рідко замислюємося – тільки через незнання наші предки робили саме неопалювані горища?

Дідівська покрівля

Не можна сказати, що мансарди – винахід сучасності. Відомі такі приміщення ще з середини XVII століття і позиціонувалися, як житло для бідних, до яких масово зараховувалися художники і студенти. Однак не можна сказати, що з появою моди на мансарди люди масово стали відмовлятися від горищ. І справа тут не тільки у вільному просторі для непотрібних речей.

Як це було…

Дивно, як наші предки, маючи тільки деревину, пеньку і нехитрий набір теслярських інструментів примудрялися створювати будиночки з пічним опаленням, в яких було не холодно в сильний мороз. Деяким подібним екземплярам понад 100 років. При бажанні розібрати їх на колоди люди стикаються з тим, що зробити це без електропили не виходить, настільки вони щільно підігнані одна до одної.

Горища в таких будинках були не опалювальні, а утеплювалась тільки підлога на горищі! Утеплювачем для похилого даху був шар снігу, який не танув всю зиму, а тільки злегка ущільнювався з кожним новим снігопадом. У люті хрещенські морози температура на горищі майже ніколи не опускалася нижче нуля. Зайва волога, яка неминуче утворювалася від дотику теплого і холодного повітря, відводилася через маленькі горищні віконця. У літню пору їх використовували для провітрювання.

Як це сьогодні

Технології та чудеса архітектури переконують нас, що немає майже нічого неможливого. Чим більше хитромудрий проект, тим він дорожчий. Найбільш популярними сьогодні є мансарди (причому навіть в багатоповерхових будівлях) і плоскі покрівлі.

Плоска покрівля

Над питанням підвищення комфорту з кожним поколінням люди розмірковують все більше. Хочеться для себе більше тепла, і поменше грошей при цьому заплатити постачальникам електроенергії і котельням. З міркувань оптимізації будівництва і експлуатації будівель плоска покрівля займає лідируючі позиції, коли йдеться про багатоповерхове будівництво та спорудження об’єктів і приміщень загального користування.

Незважаючи на те, що плоска покрівля вважається самим бюджетним варіантом, якщо економити на матеріалах, спеціалістах і додаткових конструкціях, сенсу від дешевизни буде небагато. Коли плоска покрівля зроблена з розумом і з застосуванням дорогих матеріалів, по вартості її не можна буде назвати дешевою, хоча свої функції вона буде виконувати бездоганно і дуже довго.

У такій покрівлі горищні віконця замінює система своєрідних продухів, які відмінно справляються зі своїм завданням, а роль “снігової ковдри” виконують теплоізоляційні матеріали, підібрані з урахуванням відразу декількох параметрів:

  • Призначення будівлі;
  • Особливості кліматичного поясу;
  • Матеріал, з якого споруджено будинок;
  • Призначення самої покрівлі.

Мансарда

Це, скоріше – романтичне місце перебування, ніж ефективне і економічне для постійного життя. Влітку в мансарді якось спекотно, а взимку – прохолодно. Але знову-таки на допомогу комфорту приходять сучасні технології, які вимагають фінансових вливань.

Брак знань і досвіду будівельників не рятує навіть солідний бюджет. У випадку з мансардою треба особливо уважно підійти до такого вибору, якщо не хочеться після розбирати всю конструкцію.

За останню сотню років ми технологічно неабияк ускладнили собі завдання будівництва власного житла, а й економити тепло стали більше. Ми навчилися робити нешкідливими продукти промислової хімії, так само як і шкідливими для здоров’я натуральні матеріали. Одна з головних завдань – знайти у всьому цьому розумний баланс за умови підвищення комфорту для життя.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: