Профнастил для даху: який буває, що потрібно знати
Сьогодні велика кількість сучасних будівель і споруд покриті різними матеріалами, зробленими з металу. Сюди відносяться такі покрівельні матеріали, як профнастил та металочерепиця. І той і інший виготовлений за схожою технологією, але відрізняються вони лише структурою малюнка. Металочерепиця зроблена у формі елементів черепиці, а гребені профнастилу імітують шифер. У цій статті ми розглянемо різновиди даних покрівельних матеріалів, і постараємося зрозуміти сенс маркування.
Як класифікують профільований лист для укладання покрівлі
Для того щоб виготовити покрівельний профільований лист, застосовують технологію холодного прокату. Гребінчаста поверхня аркуша забезпечує йому певну жорсткість і сприяє гарному стіканню води з даху. Гребені профільованого листа бувають різної герметичної форми і перетину (трапеція, трикутник).
Захисні покриття для профільованих листів
Для захисту покрівельного листа від згубних впливів атмосфери, його покривають захисними шарами, які отримують гальванічним способом.
До таких покриттів можна віднести:
- Цинкове напилення. Методом електролізу відбувається осадження цинку на листовий матеріал, утворюючи при цьому суцільний шар. Цинк відмінно взаємодіє з кисневими сполуками, завдяки чому оброблювана сталь ніколи не постраждає від корозії.
- Комбіноване напилення алюмінієм і цинком. Таке покриття є більш бюджетним варіантом, але рівень захисту природно знижений. Тому для посилення захисних властивостей виробляють додаткове декоративне покриття фарбою або полімером.
Важливо! Поверхня профнастилу може бути вразлива до механічних пошкоджень, тому при його укладанні, слід бути обережним, щоб її не подряпати.
Види декоративного покриття
Для додання листам профнастилу привабливого вигляду, використовують кілька варіантів декоративного покриття, а саме:
- Покриття з матового поліестеру. Оксамитова структура його не тільки має гарний вигляд, але й довше зберігає колір, а також більш стійка до подряпин і механічних пошкоджень.
- Покриття з глянцевого поліестеру. Це покриття недороге, але швидко дряпається і втрачає первинний зовнішній вигляд.
- Поліуретановий пурал з поліамідними елементами. Дане покриття, товщиною 50 мкм, дуже надійно і майже не схильне до впливу сонячних променів і низьких температур.
- Пластізол. Шар полівінілхлориду в даному покритті становить 200 мкм товщини. Покриття з рельєфним тисненням та рискою у формі штрихів, довговічне і стійке до різних негативних впливів. Пластізолом покривають покрівельні листи, які будуть використовуватися в місцевостях із суворим кліматом.
Такі види покриттів можуть наноситися поверх декоративної фарби, якою покриті покрівельні листи. Найбільш поширеними кольорами покрівельних фарб, є такі кольори, як: синій, червоний, коричневий і зелений. Але в деяких випадках можна спостерігати помаранчеві або рожеві відтінки. Кольорові варіанти такого покрівельного покриття – справа смаку кожного господаря.
Класифікація профільованого листа за призначенням
Для кожної окремої сфери застосовують певний вид профільованого покрівельного листа. За призначенням розрізняють:
- Покрівельний лист ПК. Пластина з висотою профілю від 20 мм, і висотою хвилі від 44 мм, використовується виключно для покрівельних конструкцій.
- Несучий лист Н. Пластина, з висотою хвилі понад 35 мм, застосовується для зведення каркасів торгових павільйонів, кіосків та іншого.
- Несучий стіновий лист НС. Пластина з висотою хвилі від 35 до 44 мм, використовується для облицювання стін і створення несучих конструкцій. Такий лист можна назвати універсальним.
- Стіновий лист С. Його використовують як матеріал для облицювання стін. Висота його профілю складає від 6 до 35 мм.
Стандартні листи будь-якого виду можуть мати довжину від 1.5 до 12 метрів. Споживач може замовити нарізку листів будь-якого розміру.