Наші об'єкти
 • ТРЦ “Космополіт”
 • ТРЦ “КАРАВАН”
 • ТРЦ “КАРАВАН”
 • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

Як роблять мінеральну вату

Технологічні вимоги будівництва, для створення теплоізоляційного шару, передбачають використання мінеральної вати. В якості вихідної сировини для виробництва даного матеріалу використовують вапняк, глину, доломіт, базальт, і інші гірські породи.

Але найбільш затребуваною в будівництві є мінеральна вата, створена на основі базальтової породи. Тонке волокно такого утеплювача витягають з розплавленої сировини, у вигляді екологічно чистих гірських порід базальту.

Специфіка мінеральної вати

На відміну від інших видів утеплювачів, мінеральна вата володіє такими переважними властивостями:

 • Має високі теплові і звукоізолюючі якості;
 • Стійка до перепадів температур;
 • Не горить;
 • Стійка до впливу агресивного біологічного і хімічного середовища;
 • Вологостійка;
 • Зручна і легка в монтажі;
 • Екологічно чистий матеріал.

В умовах сьогоднішнього дня забудовників приваблюють в мінеральній ваті саме її екологічні властивості.

Технологічний процес виготовлення мінеральної вати

Кожен виробник мінеральної вати має свої секрети її виробництва. Тому при зовнішній схожості всіх типів цього матеріалу все ж існують певні особливості технічних характеристик кожного з них. Споживачам відомі такі види мінеральної вати, як:

 • Скловата (сировина – пісок, сода, вапняк, бій зі скла);
 • Шлаковий утеплювач (сировина – відходи у вигляді шлаку в металургійній промисловості);
 • Кам’яна вата (сировина – доломіт, базальт, вапняк діабаз).

Крім того, волокна мінерального утеплювача повинні мати відмінні властивості по збереженню тепла, а також гарний опір навантажень. Більш тонке волокно володіє кращими властивостями теплоізоляції. Отже, мінеральна вата, що складається з тонких волокон, має ціну значно вищу.

Последовательность производства минеральной ваты

Процес виготовлення мінеральної вати починається з розплавлення. Початкову сировину при високій температурі (1500 і більше градусів), плавлять в спеціальних плавильних печах, вагранках або в ваннах. В’язкість розплавленої суміші має пряме значення для довжини отриманого волокна, а також для отримання динамічних і теплозберігаючих властивостей мінеральної вати. Після отримання необхідного показника в’язкості, розплавлену масу занурюють в центрифугу, зі швидкістю обертів більше 7 000 обертів за хвилину.

В результаті даного процесу, маса, яка піддалася розплавленню, розривається на множину волокон. У камері центрифуги всі волокна обволікаються смолами, які виступають в якості сполучного компонента. За допомогою потужного повітряного потоку отримане волокно, у вигляді ковдри, переноситися в охолоджувальну камеру. В подальшому, килим з волокон направляють в ламільну машину, де йому створюється певна форма і об’єм. Далі килим переміщається в термокамеру, де під впливом надвисоких температур полімеризуєтся і набуває вже остаточні параметри по об’єму, розмірам і формою.

Якість мінеральної вати залежить від цієї фінішної обробки. На завершальному етапі, полімеризована мінеральна вата ріжеться на блоки заданого розміру, і упаковується для подальшої реалізації. Форми і розміри виробленої мінеральної вати, дають можливість застосовувати її в різних масштабах будівельних об’єктів.

Яким чином забезпечуються теплоізоляційні показники

Хаотична структура мінерального волокна сприяє утворенню безлічі повітряних зазорів, які не дозволяють променевому тепловипромінюванню вільно проходити. За рахунок мінімального діаметра волокна, не накопичується тепло. Саме ці два фактори забезпечують теплоізоляційні характеристики матеріалу.

Показник звукоізоляційних властивостей матеріалу забезпечується повітряно-комірчастою структурою. Сильна хвиля звуку і акустичний шум, потрапляючи в структуру матеріалу, затихає, і не поширюється далі. Завдяки цій властивості мінеральної вати, приміщення надійно захищається від зовнішніх шумів.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: