Флюгарки і аератори для плоских покрівель
Флюгарки і аератори – абсолютно необхідні деталі будівництва для того, щоб створити комфорт в будь якій будівлі, незалежно від його призначення. Однак без правильного повітревідвідника комфорту не буває. При правильно організованій вентиляції, покрівля і простір під нею буде служити набагато довше, оскільки конденсована волога може сильно зашкодити.
Флюгарка
Флюгарка, як елемент конструкції, існує вже багато століть. Їй також належать багато різноманітних назв, які її характеризують. ЇЇ часто називають димовиком, дашком для труби, дефлектором, ковпаком (або зонтом) на трубу и так далі. Хоча ці назви і виявляють її характеристики, все ж не являються доволі конкретними.
Флюгарка – це система, яка забезпечує захист трубам, а також димовим і вентиляційним каналам, що знаходяться всередині. Сьогодні флюгарка навіть сприймається, як елемент дизайну, оскільки її форми, конструкція і матеріали доволі різноманітні.
Матеріали для флюгарки:
- Мідь. Хоч такі флюгарки є найбільш довговічними, проте вони недешеві. Правильно виконаний монтаж такої флюгоарки може прослужити більше ста років, про що свідчить історія архітектури;
- Нержавіюча сталь. Виглядає ефектно, і ціна менша, як на мідь, проте прослужить така флюгарка в середньому 20 років, а її зовнішній вигляд потьмяніє набагато скоріше;
- Цинк-титан. Вирізняється солідним терміном служби від 50 років, оскільки по характеристикам схожий на мідь;
- Коване загартоване залізо. Така флюгарка не тільки надійна в експлуатації, але й володіє високими декоративними характеристиками. Через великий трудомісткий процес, така флюгарка вважається доволі дорогим задоволенням;
- Металочерепиця і профлист, який має покриття, схоже, як у бітумної чи натуральної черепиці. В цьому випадку потрібен професіональний підхід у виборі, оскільки не кожне з цих покриттів може підходити для димових труб.
Аератор
Аератор – це невід’ємна частина конструкції плоскої чи похилої покрівлі. Його призначення – провітрювати простір під покрівлею, звільняючи його від лишньої вологи і накопичених випарів. Саме аератор успішно видаляє конденсат з-під покрівельного простору, перешкоджаючи його проникненню в інші шари покрівельного пирога. У випадку плоскої покрівлі аератор також запобігає її здуттю.
Ще однією особливістю аератора являється те, що він просто монтується і значно продовжує термін служби всієї покрівлі.
Принцип роботи
Принцип дії аератора базується на існуючій різниці тиску зсередини з ззовні покрівлі. Особлива форма його ковпака робить природню тягу більш інтенсивнішою. Як можна побачити – тільки фізика, і нічого «надприродного» у вигляді інноваційної електроніки.
Матеріали для аераторів
- Пластик. Найчастіше використовується для покрівлі з металочерепиці. Має доступну ціну;
- Нержавіюча сталь. Довговічний і практичний матеріал, стійкий до хімічних середовищ, він чудово виконує свої функції в широкому діапазоні температур.
Місця для монтування і кількість самих аераторів розраховують дуже точно, особливо при монтуванні басейнів, бань і подібного.