Наші об'єкти
  • ТРЦ “Космополіт”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

Особливості будівництва конструкції безгорищних (плоских) покрівель

Плоский дах часто використовується в сучасних архітектурних проектах. Він стильно виглядає, а менша, в порівнянні із похилими конструкціями, площа поверхні дозволяє заощадити на матеріалах. Ще одна перевага — зручність в обслуговуванні. Покрівлю плоского типу простіше відремонтувати, встановити на них сонячні панелі, антени та інше обладнання. Але монтаж безгорищного даху має свої особливості, про які слід знати домовласникові.

Конструкція

В якості основного несучого елемента плоского даху виступає верхнє перекриття останнього поверху. Сама конструкція покрівлі складається з декількох шарів:

  • Залізобетонна плита (стеля);
  • Пароізоляційний матеріал;
  • Утеплювач;
  • Захисний килим з гідроізоляційних матеріалів;
  • Покрівля.

В якості пароізоляції зазвичай виступає бітумно-полімерна мембрана, армована скловолокном. Альтернативний варіант — стяжка, поверх якої укладається паробар’єрна плівка. Шар пароізоляції по периметру заводиться вертикально над утеплювачем, після чого шви запаюються. Якщо для теплоізоляції використовується керамзит, покрівельні роботи обов’язково передбачають облаштування цементної стяжки. Гідроізоляція в цьому випадку укладається поверх неї в два шари.

Вентильований

Найпоширеніший тип. Має повітряні прошарки, що забезпечують провітрювання приміщень і захист від спеки. Оптимальний вибір в умовах підвищеної вологості. Вентиляційні отвори розташовуються по всьому периметру, а для захисту від птахів і комах закриваються сітками.

Невентильований

Невентильований дах використовуються, якщо можливість накопичення вологи в процесі експлуатації виключена. Такі покрівлі монтуються на бетонній основі товщиною до 4 см (кут заливки — 2,5%). Поверх бетону укладають шар руберойду, який виступає в ролі пароізоляції. Для утеплення використовують пінополістирол або скловату, які укладають у два шари.

З частковою вентиляцією

Складаються з матеріалів з повітряними каналами у верхній частині. Роль утеплювача виконують сипучі або пористі матеріали, керамзит, шлаки, фігароль.

Важливо: плоский дах не повинен бути строго горизонтальним. Щоб забезпечити стікання дощової води і снігу, необхідний мінімальний кут нахилу — не менше 5 °.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: