Особливості будівництва конструкції безгорищних (плоских) покрівель
Плоский дах часто використовується в сучасних архітектурних проектах. Він стильно виглядає, а менша, в порівнянні із похилими конструкціями, площа поверхні дозволяє заощадити на матеріалах. Ще одна перевага — зручність в обслуговуванні. Покрівлю плоского типу простіше відремонтувати, встановити на них сонячні панелі, антени та інше обладнання. Але монтаж безгорищного даху має свої особливості, про які слід знати домовласникові.
Конструкція
В якості основного несучого елемента плоского даху виступає верхнє перекриття останнього поверху. Сама конструкція покрівлі складається з декількох шарів:
- Залізобетонна плита (стеля);
- Пароізоляційний матеріал;
- Утеплювач;
- Захисний килим з гідроізоляційних матеріалів;
- Покрівля.
В якості пароізоляції зазвичай виступає бітумно-полімерна мембрана, армована скловолокном. Альтернативний варіант — стяжка, поверх якої укладається паробар’єрна плівка. Шар пароізоляції по периметру заводиться вертикально над утеплювачем, після чого шви запаюються. Якщо для теплоізоляції використовується керамзит, покрівельні роботи обов’язково передбачають облаштування цементної стяжки. Гідроізоляція в цьому випадку укладається поверх неї в два шари.
Вентильований
Найпоширеніший тип. Має повітряні прошарки, що забезпечують провітрювання приміщень і захист від спеки. Оптимальний вибір в умовах підвищеної вологості. Вентиляційні отвори розташовуються по всьому периметру, а для захисту від птахів і комах закриваються сітками.
Невентильований
Невентильований дах використовуються, якщо можливість накопичення вологи в процесі експлуатації виключена. Такі покрівлі монтуються на бетонній основі товщиною до 4 см (кут заливки — 2,5%). Поверх бетону укладають шар руберойду, який виступає в ролі пароізоляції. Для утеплення використовують пінополістирол або скловату, які укладають у два шари.
З частковою вентиляцією
Складаються з матеріалів з повітряними каналами у верхній частині. Роль утеплювача виконують сипучі або пористі матеріали, керамзит, шлаки, фігароль.
Важливо: плоский дах не повинен бути строго горизонтальним. Щоб забезпечити стікання дощової води і снігу, необхідний мінімальний кут нахилу — не менше 5 °.