Наші об'єкти
  • ТРЦ “Космополіт”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

Елементи плоского даху: структура покрівельного пирога і його особливості

Популярність плоского даху пов’язана з простотою влаштування, економією бюджету і бажанням збільшити корисну площу будівлі. Але при неправильному підборі і розміщенні елементів такий дах принесе чимало проблем. Щоб цього не сталося, потрібно розібратися, які конструктивні елементи можуть використовуватися і пошарово розподілятися при облаштуванні плоских покрівель.

Структура покрівельного пирога

При наявності ділянки і необхідних матеріалів практично кожен забудовник може звести об’єкт з плоским дахом. Пиріг плоскої покрівлі складається з простих елементів, які можна купити на кожному профільному ринку.

Дах, який прийнято називати плоским, справляє враження горизонтально розташованого, але володіє невеликим уклоном в розмірі 1-8 °. Помітити його практично неможливо, але своє завдання він виконує, допомагаючи дощовій воді і талому снігу вільно стікати до водозбору. Горизонтальне перекриття відрізняється від скатних споруд відсутністю кроквяного каркаса і спирається на стіни.

Будівельні елементи пирога плоскої покрівлі входять до складу перекриття. Правильний набір компонентів складається в стандартну структуру:

  • Підстава з профільованого сталевого листа або більш надійної і стійкої залізобетонної плити;
  • Похилоутворюючий шар – так званий нахил з керамзитних стяжок або з утеплювачем з пінополістирольних плит, що укладаються на основу;
  • Пароізоляційний лист;
  • Утеплюючий пласт;
  • Гідроізоляційний захист від вологи з бітуму, полімерних речовин або змішаного типу;
  • Розділовий шар з геотекстилю для фільтрації.

Залежно від обраного матеріалу для основи, влаштування покрівлі можна доповнювати або полегшувати при необхідності. У скорочений склад може входити покриття, екструзійний полістирольний і пароізоляційний шари та профільована металоконструкція.

Влаштування покрівельного пирога

Експлуатований плоский дах розрахований на використання протягом року в різних цілях. Таким чином можна облаштувати простір над житловим будинком або гаражем і встановити великогабаритне важке обладнання.

Експлуатовані покрівлі давно обладнали в південних регіонах. Вони вигідно обходяться за вартістю і дозволяють ефективно користуватися верхньою частиною споруди. У нашому кліматі конструкція плоского даху з’явилася з того моменту, коли конструктори зуміли розробити відповідні гідроізоляційні технології для складних конструкцій. Тому покрівельний пиріг експлуатованого плоского даху вимагає грамотного підходу до проектування, монтування та регулярному кваліфікованому обслуговуванню.

Експлуатована класична конструкція має міцне покриття, на якому облаштовується майданчик з терасної дошки, тротуарної плитки, щебеневої або гравійної підсипки. Вона буває утепленою або створюється без збереження тепло продукції.

Монтаж наплавляючої покрівлі проводиться з бітумних полімерів. Тобто, це спорудження фактично є гідроізоляційним полотном на скловолокнистій або поліефірній основі, обробленій в’яжучими з двох сторін речовинами. Для неутепленого типу не застосовують спеціальну ізоляцію. Це означає, що пиріг наплавляючої покрівлі не містить пароізолюючу плівку для збереження теплого шару.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: